Open/Close Navigation

אורי דהן ושות' כלכלה, אקטואריה ופיננסים

חוות דעת כלכלית

כשבית המשפט נדרש להתדיין בנושאים כלכליים כאלו ואחרים, ידרוש בדרך כלל חוות דעת כלכלית שתנוסח מטעמו של גורם מקצועי, יועץ כלכלי המומחה לכתיבת חוות דעת שכאלו. הדיונים הכלכליים נחשבים למורכבים מאוד בשל השלכותיהם הן על הצד הנתבע והן על הצד התובע, וכן בשל הידע המקצועי שהם דורשים. אורי דהן ושות' מתמחה בכתיבת חוות דעת כלכליות מדויקות וברורות, תוך שיתוף הלקוח בכל צעד ושלב בתהליך עד להגנה על המסמך מול בית המשפט.

כתיבת חוות דעת כלכלית

מכיוון שמדובר במסמך משפטי רגיש כל כך, כתיבת חוות דעת כלכלית נחשבת למאתגרת במיוחד. עליה להיות מדויקת, מקצועית, מובנת וברורה, אובייקטיבית ככל האפשר ומעמיקה. המשמעות היא שכתיבתה חייבת להתבסס על עובדות שייאספו על ידי היועץ ובעזרתם של לקוחותיו, שיעבירו אליו כל מסמך רגיש שעלול להיות בעל משקל של ממש בתהליך המשפטי. חוות הדעת הזו הולכת להיחשף לעיניים רבות, כולן מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר ומטרתן אחת ויחידה – למצוא במסמך בעיות, ניגודים, חורים, אי הבנות, בעיקר כשהיא תגיע לעיניו של עורך הדין של הצד השני. כדי להתגונן בפני חוות הדעת שתציגו, עליו לנסח חוות דעת נגדית. מטרתכם היא להציג חוות דעת חד משמעית וחזקה במיוחד, ואת זה ניתן להשיג אך ורק על ידי הליווי המקצועי ביותר שתוכלו למצוא.

תשאירו את העבודה למקצוענים

אין ספק שכדי לנסח חוות דעת כלכלית יש ללמוד במשך לא מעט זמן ולהכיר את עולם הכלכלה והחשבונאות. על כן, תרצו לפנות אך ורק ליועץ כלכלי מומחה שמבין לא רק את האספקט הכלכלי של העניין, אלא גם את ההשלכה העסקית של חוות הדעת. כך, עליו לנסח מסמך יסודי, מעמיק ומקיף. אצל אורי דהן ושות' תקבלו בדיוק את חוות הדעת הזו – לאחר בחינה מעמיקה של התנאים, התיק שלכם וההיסטוריה הכלכלית העסקית שלכם, תנוסח חוות דעת ברורה ומפורטת אותה ניתן יהיה להציג בביטחון אל מול מערכת המשפט, בידיעה שממש בקרוב תוכלו לבצע את הצעד לשמו הייתם זקוקים לחוות הדעת, ולקדם את עצמכם מבחינה עסקית.

חוות דעת כלכלית לבית המשפט

חוות דעת כלכלית לבית המשפט

חוות דעת כלכלית לבית המשפט ניתנת לצורכי הליכים משפטיים, כאומדן נזק מסחרי. חוות הדעת נכתבת על ידי אנשי מקצוע שלמדו והתמחו בענף ראיית החשבון, ועומדים בשיתוף פעולה מלא עם עורכי דין. אורי דהן ושות' הינו משרד בעל ותק וניסיון של למעלה מ-20 שנה, המנפיק חוות דעת כלכליות לעורכי דין מהמובילים בישראל, בשיתוף הלקוחות כמובן ו\או באי הכוח שלהם. תוצאת שיתופי הפעולה הללו הינה חוות דעת מקצועית ומדויקת שתשתמש את עורכי הדין בעת הדיונים בבתי המשפט.

למי תינתן חוות דעת כלכלית לבית המשפט

ישנן שתי קבוצות עיקריות שזקוקות לקבלת חוות דעת כלכלית לבית המשפט – משרדים של עורכי דין מקצועיים המייצגים לקוחות שזקוקים לחוות הדעת הכלכלית טרם הגעתם למשפט בתחום הנזיקין, המסחר, דיני ועבודה ועוד. הקבוצה השנייה היא מערכת המשפט המורכבת משופטים ושופטות ובתי המשפט עצמם. על הגורם המקצועי שמנסח את חוות הדעת, להכיר היטב את התיק ואת הלקוח שהגיע אליו. על כן, עליו לקרוא לעומק את כתב התביעה וההגנה, כולל כל המסמכים והנספחים. עליו להבין את הנסיבות שהובילו לקיום המשפט, כאשר חוות הדעת שתנוסח תהיה מבוססת על נושאים שאין עליהם מחלוקת. למשל, מחירים שנקבעו על פי חוזה, תאריכים רלוונטיים, חוזים שנחתמו על ידי הצדדים ועוד.

לבחור את השיטה הטובה ביותר לניסוח חוות הדעת

ישנן שיטות שונות לכתיבת חוות דעת כלכלית לבית המשפט ועל איש המקצוע לבחור בדרך הנכונה והמדויקת לאותו תיק. כך, על הכותב להכיר לעומק את פרטי המקרה ועל בסיס כל אלו, לנסח את חוות הדעת באופן רהוט וברור כך שכל אדם – גם אם אינו מגיע מעולם הכלכלה והחשבונאות, יוכל להבין אותה. בנוסף, עליו להחזיק בכישורים להגן על חוות דעתו בשלב הדיונים וההוכחות, ולעמוד כנגד עורך הדין המייצג את הצד השני. עם שנים רבות של וותק, ניסיון ותיקים שנפתרו בהצלחה, המשרד של אורי דהן ושות' הוא הכתובת שלכם לחוות דעת כלכליות שייכתבו תוך הבנה מלאה של המקרה, תשומת לב גם לפרטים הקטנים ביותר ודגש על טובת הלקוח.

חוות דעת כלכלית לבית משפט

חוות דעת של מומחה היא קריטית, על אחת כמה וכמה כשהנסיבות נגררות לדיון משפטי של ממש. בין היתר, חוות דעת כלכלית לבית משפט שנכתבת על ידי יועץ כלכלי מקצועי שמתמחה לא רק בכלכלה וחשבונאות, אלא גם מכיר את עולם המשפט הכלכלי על בוריו. חוות דעת זו מעניקה חותמת מקצועית בנוגע לטענותיו של הצד אותו היא מייצגת, מול בית המשפט. אורי דהן ושות' הוא משרד ייעוץ כלכלי שפועל בתחום כבר למעלה מ-20 שנים, המלווה ומייעץ לגורמים פרטיים וציבוריים כאחד, שזקוקים להוכחה החותכת מול בית המשפט.

חוות דעת כלכליות

באילו מקרים חוות דעת כלכלית לבית משפט תהיה קריטית?

חילוקי דעות תמיד יהיו קיימים, בעיקר בעולמות העסקים והכלכלה. למשל, כשחברה פושטת רגל לאחר שביצעה רכישה גדולה של אספקה, כשניהול מתגלה כלא תקין, מקרים של תאונות דרכים ותאונות עבודה אפילו במקרה של גירושין. כלומר גם במקרים של תביעת ביטוח לאומי, יידרש מסמך שכזה. חוות דעת כלכלית לבית משפט מפרטת עד לפרטים הקטנים ביותר את התנהלות הגורם באותה סיטואציה, את אוזלת היד של הצד השני, ואת הסיבות לכך שהגורם אותו חוות הדעת מייצגת הוא הצד הצודק.

מי יכול להנפיק מסמך שכזה?

חוות דעת כלכלית לבית משפט מפרטת את כל האספקטים הקשורים לפגיעה כלכלית – בחברה או באדם הפרטי. על כן, מסמך זה יסקר לא רק את הפגיעות עצמן אלא גם את ההיסטוריה שהתרחשה לפניהן והובילה לתביעה עצמה. כלומר, עליה לפרט את כל ציר הזמן בהתאם לסיטואציה; בין אם מדובר בחברה שעומדת בפני פשיטה, או באדם שנפגע בתאונת עבודה. למשל, חוות הדעת תפרט את אופי החברה שבה עובד האדם, הרישיון שלה, וכל מה שצריך לדעת עליה. המומחים של אורי דהן ושות' ישמחו לרדת לשורש עניינכם, לאסוף את כל המידע הקריטי הדרוש על מנת לספק חוות דעת מקצועית, ברורה וחד משמעית עליה ניתן יהיה להגן מול מערכת המשפט. כך, עם ליווי מהמקצוענים שצברו ידע וניסיון במשך שנים רבות, תהיו בטוחים שזכויותיכם ימוצו במלואן עד תום התהליך.

חוות דעת כלכליות

חוות דעת כלכליות נדרשות לעתים במסגרת הליכים משפטיים, הליכי גישור ואף בוררות ופישור. בית המשפט דורש חוות דעת מומחה מטעם אחד הצדדים או שניהם, בכדי לסייע לו להגיע למסקנות הנכונות והמדויקות ביותר ולהכריע את הכף באופן הגון עבור שני הצדדים ככל האפשר. על כן, לחוות הדעת הכלכלית ישנה השפעה אדירה על ההכרעה הסופית של בית המשפט, ועליה להיות מנוסחת למשעי באופן ברור ומובן, חד ומפורט. אצל אורי דהן ושות' תקבלו חוות דעת חזקה ואיכותית, שתסייע לכם להשיג את התוצאות הרצויות מול מערכת המשפט.

חוות דעת כלכליות דורשות ידע וניסיון

מפאת השפעתן הרבה על תוצאות המשפט, חוות דעת כלכליות הינן עדות רשמית לכל דבר בבית המשפט והן נחשבות לאחת המשימות המאתגרות לאדם שכותב אותן. זהו מסמך אותו עומדים לקרוא גורמים רבים, מא' ועד ת' ועד לפיצוח האותיות הקטנות והמסרים שבין השורות, במטרה למצוא בו חורים ובעיות. על כן, יש לכתוב אותה באופן שלא יהיה מוטל בספק, בדיוק מושלם ובניסוח מובן וחד משמעי שלא מעלה סימני שאלה. כל טעות בניסוח, כשל לוגי או שגיאת דפוס עלולים להציג את חוות הדעת כבלתי אמינה ולהכשיל את התהליך. על כן, יש לנסח מסמך לא פחות ממושלם שיצליח לעמוד מול הביקורת הקשה, כזה שיעשה צדק עם הצד אותו הוא מייצג. כדי להצליח לעמוד במשימה, על היועץ הכלכלי להחזיק בשנים רבות של ניסיון וידע, ניסוח של חוות דעת במגוון תיקים שנסגרו על הצד הטוב ביותר עבור האדם אותו הוא מייצג.

מסמך בעל השפעה אדירה

כעת כשאתם מודעים להשפעה של חוות דעת כלכליות על הצלחת ההליך המשפטי, ברור לכם שלא תוכלו להתפשר על הגורם המקצועי שינסח אותה עבורכם. לחברת אורי דהן ושות' ניסיון של למעלה מ-20 שנה בניסוח חוות דעת לבית המשפט בנושאים פיננסיים וכלכליים רבים. המקצוענים מבינים את החשיבות הרבה שיש להבנת המקרה, הניסוח האיכותי והסקת המסקנות המדויקת לכל מקרה, ועל כן מקפידים על ניסוח חוות דעת כלכלית איכותית וברורה, בעלת ערך מוסף שתביא להצלחה.